روی اگرو

ماترين (روي اگرو) حشره كشي تماسي و گوارشي كه با اثر بر سيستم عصبي و تنفسي آفات موجب مرگ آنها مي شود.  ماده اصلی این فرآورده عصاره گیاهی داروئی بنام
Sophora Flavescens  است.

بدلیل طبیعی بودن و عدم وجود پسماند، عملا هیچگونه اثر سوئی بر انسان، دام ومحیط زیست ندارد. گیاه مذکور مصرف داروئی دارد. میزان مصرف توصیه شده، غلظت ناچیز فرآورده وسمیت کم آن، خود مبین سازگاری این فرآورده با محیط زیست می باشد. ضمنا هیچگونه اثر سوئی ازکاربرد این فرآورده برحشرات و کنه های مفید گزارش نشده است.

 

موارد مصرف کاربرد نام تجاری محصول ردیف
بید کلم و پسیل پسته و کرم ساقه خوار برنج حشره کش بیولوژیک SL %ماترین0.6 روی اگرو 1

ماترين با نام تجاري روي اگرو براي كنترل بيد كلم بصورت مايع %0.6 SL با دوز مصرف يك در هزار در تاريخ 93/03/12 توسط هيئت نظارت بر سموم به ثبت رسيده است، گرچه اين فرآورده براي كنترل بيد كلم (كه ظاهرا نسبت به آفت كش های شیمیائی مقاومت نشان ميدهد) به ثبت رسيده ولي با توجه به نحوه عملكرد و ايجاد تغيير در سوخت و ساز بدن آفات، قابليت كنترل بسياري از آفات جونده، مكنده و خاكزي از گروههاي مختلف از جمله شته ها، مگس هاي سفيد، كنه ها، سوسگ ها و حتي نماتدها را دارد، ضمنا گزارش شده گياهاني كه با اين فرآورده محلولپاشي شده اند دچار سفيدك نشده اند. بعبارتی دارای اثر قارج کشی هم می باشد.
این فرآورده برای مهار و دفع آفات زراعتها و باغات مختلف ازجمله سبزی ها، درختان میوه، چای و مراتع علیه انواع آفات آزمایش و مورد تایید قرارگرفته و حتی بعنوان فرآورده ای سازگار با محیط زیست، برای مهار و دفع آفات پارکها و عرصه های جنگلی نیز توصیه شده است.
این فرآورده باتوجه به دوره کارنس (فاصله آخرین پاشش تا برداشت) کوتاه مدت (سه روز) مناسب ترین آفت کش برای مهار و دفع آفات گیاهان مستقیم المصرف مانند صیفی، سبزی بویژه خیار و گوجه فرنگی بخصوص کشت های گلخانه ای و تونلهای پلاستیک می باشد.
اين فرآورده توسط موسسات بين المللي IMO , ECOCERT, IFOAM و NOP براي كشت هاي اورگانيك در تحت شماره 2008/889 در اروپا پذيرفته شده است. شماره بین المللی: CAS No.:519-02-8

  • IFOAM: International Federation of Organic Agriculture Movement
  • Ecocert: Organism de control et de certification (organic certificate organization)
  • IMO: Internal Market Orientation
  • Nop: National Organic program
  • Company :Hangzhou ruijiang
X